• By -

Zastřešte si zahradu

  • Posted on
  • Posted in Zboží


V případě, že toužíte na své zahradě vytvořit příjemné venkovní posezení, budete potřebovat nejen ten správný nábytek, ale neobejdete se ani bez střechy.

Zastřešte si zahradu

Vybudovat si na zahradě nějakou formu posezení je asi snem každého majitele zeleného plácku. Je dobré vědět, že to není nesplnitelný sen, ale naopak sen snadno realizovatelný. Hodně záleží na tom, co přesně si od takového posezení představujete. Někomu stačí ven postavit jen pár židlí a doprostřed stůl. Je to sice trochu spartánské, ale zcela funkční. Pokud však chcete trochu více a estetika pro vás není sprosté slovo, trochu se vám to prodraží. I když to nemusí být nakonec tak hrozné.

Dřevěná pergola

Zahradní nábytek jde totiž snadno sehnat zánovní, a to často i za poloviční cenu. Chce to jen trochu hledání. Mrkněte se, co nabízejí nejbližší antikvariáty a pokud tam neuspějete, můžete se obrátit na celosvětovou síť. Na internetu se nachází opravdu hodně on-line bazarů, která nabízejí mimo jiné právě i nábytek vhodný pro venkovní použití. Chcete-li mít však posezení takřka dokonalé, nebudete muset investovat peníze pouze do nábytku, ale rovněž i do střechy.

Střecha jako taková může být klidně i velice levné, nebo naopak dost drahá. Mezi levné střechy se řadí třeba slunečníky, které jsou výborné proti slunečnímu záření, ale už takřka vůbec nechrání před deštěm. Na druhé straně cenového spektra se pak nacházejí altány, které bývají docela robustní a krásné a rozhodně dokáží zastřešit i zaujmout, nicméně jsou také velice náročné na stavbu a tím i na peníze. Zlatou střední cestou jsou pergoly, které vypadají dobře, chrání před ošklivým počasím a zároveň ani nemusí moc stát.

Roh pergoly

O koupi pergoly uvažuje celá řada majitelů zahrad. Za dobrou cenu totiž dostanou konstrukci, která bude fungovat nejen jako střecha, ale zároveň i jako ozdobný prvek. Hodně záleží na tom, jaký model si vyberete. Dřevěné verze jsou vhodné spíše do rustikálně laděných zahrad, hliníkové a obecně kovové pak lépe zapadnou do moderně upravených zahradních ploch.

Theme BCF By aThemeArt - Proudly powered by WordPress .
BACK TO TOP