• By -

Zásadní chyby při krmení syrovou stravou!

Krmení syrovou stravou (dále jen barf) je tou nejvhodnější potravou pro kočky a psy. Jsou to šelmy, a tak potřebují kvalitní stravu. Pojďme se podívat na nejčastější chyby při přípravě takového jídla pro naše čtyřnohé kamarády.

Krásná kočka

  1. Špatný poměr. Pokud používáme pouze tabulky na správnou přípravu potravy a kočičce nebo pejskovi nevyhovují, můžeme jim zadělat na pěkný malér. Vždy se řiďte selským rozumem. Množství svaloviny, drobů apod. mějme v základu stejný, ale pokud uvidíme, že nám zvířátko tloustne nebo naopak hubne.. že nevylučuje tak jak by měl – musíme tomu přizpůsobit krmnou dávku.
  2. Příliš mnoho doplňků stravy. Toto platí především ve štěněčím věku a u koťátek. Aby si Vaše zvířátko mohlo naučit vytvářet potřebné lehce chybějící složky, je nutné, aby krmná dávka neobsahovala všeho moc. Méně je někdy více. Co se týká například olejů – vždy je lepší dát méně, aby nebyl žádný problém v jejich ústrojích.
  3. Nevhodné maso. Naše zvířátko může trpět na alergii na některý druh masa nebo obilovin. Všímejte si po vyzkoušení nějakého nového druhu masa, na které není zvířátko zvyklé, zda se nadměrně škrábe, sliní a na vše co je neobvyklé.
  4. Špatné skladování masa. Maso musí být zamražené alespoň 48hodin od koupi, aby odumřelo vše škodlivé, co by našemu mazlíčkovi mohlo uškodit. Pokud se nejedná o potravinovou kvalitu, ale o kvalitu pro lidskou spotřebu – není zde nutné maso ještě mrazit.

Milujeme své parťáky a chceme, aby měli skvělý život! Pokud si nejste jistí, zda krmíte správně, vždy se můžete bezplatně dotázat odborníka z různých e-shopů, kde barf kupujete.

štěně - černobílé

Někteří psi a kočky nesnesou syrovou stravu – tam potom volíme možnost kvalitních granulí, které budou prospěšné. Někteří lidé dokonce barf míchají. Tím je myšleno to, že dávají ráno barf stravu a večer granule nebo opačně. O tomto druhu stravování je ohromné množství spekulací, zda zvířátku nevadí. Já se přikláním k tomu, že buď krmíme barfem anebo krmíme granulemi. Protože trávicí ústrojí díky barfu má „jehlový efekt“ a strava granulemi tento efekt znehodnocuje.

Theme BCF By aThemeArt - Proudly powered by WordPress .
BACK TO TOP