• By -

Co si doma položit na podlahu

  • Posted on
  • Posted in Byznys

Život nám přináší mnoho zajímavých momentů, některé jsou očekávané, jiné docela překvapivé. Samozřejmě se snažíme ve svém zájmu vyhnout těm negativním a problematickým a týká se to i podlahových krytin. Pokládkou podlahy a malbou stěn a stropu obvykle začíná zařizování domácnosti, podlaha je základ a nelze ji u žádné koncepce bytového řešení vynechat. V současné době máme více možností, jak to provést, a záleží i na tom, zda preferujeme pohodlí, anebo se soustředíme na něco neformálního, vzhledově luxusního.

kočka na koberci

Koberce na podlaze se stále s úspěchem prodávají – pamatujete se v devadesátých letech, jak se u nás rozjel kobercový byznys a v každém městě bylo minimálně jedno studio, které se touto problematikou zabývalo? O koberce byl obrovský zájem s nastupujícím rozsahem sortimentu, a ačkoli se mohlo zdát, že tento trend brzy skončí, a koberce zcela vytlačí plovoucí podlaha, dlažba či moderní vinyl, nestalo se tak. Podlahové textilie se s úspěchem prodávají dál, protože žádné jiné řešení neposkytuje tolik pohodlí, měkkosti a hebkosti. Je zkrátka velký rozdíl projít se bosí po něčem příjemném, než jít cestou kompromisu a chodit i doma v obuvi. Lidé navíc zjišťují, že chůze naboso je zdravá, a že dokonce zlepšuje náladu, a právě koberce ji umožňují po celý rok.

čištění koberce

Choďte doma naboso, ale pamatujte na pravidelné čištění – chůze naboso má bohužel i druhou stranu mince, a tou je znečištění povrchu podlahové krytiny. Kdo se doma takto pohybuje denně, musí počítat s tím, že běžný sáčkový vysavač nezvládne odstranit veškerý pot a bakterie, které bosou nohou vetřeme mezi kobercová vlákna. Tehdy musí nastoupit strojní čištění koberců v Praze 6, a to v intervalu jednou až třikrát do roka, podle stupně zatěžování a znečištění. Teprve pak podlaha v bytě může sloužit svému účelu naprosto dokonale a poskytnout tolik komfortu, který od koberců očekáváme.

Theme BCF By aThemeArt - Proudly powered by WordPress .
BACK TO TOP