• By -

Co víme o badmintonu

  • Posted on
  • Posted in Zboží

Pořádně vás prožene – pokud si myslíte, že je to sport lenochů, tak na to zapomeňte. Je to dokonce olympijský sport a je velmi náročný na postřeh a fyzickou kondici. I rekreační forma vám dá zabrat a navíc je to velmi zdravý sport, který můžete provozovat venku na čerstvém vzduchu a zároveň se s ním i pobavit. Mimochodem, víte, že nejdelší zápas v badmintonu trval déle, než dvě hodiny? To už je slušný výkon, nemyslíte?

badmintonová souprava na trávníku pro hru naboso

Byla to oblíbená hra již za socialismu – již v té době se hrál na pionýrských táborech, na březích rybníků či na chatách a chalupách docela běžně. Dodnes patří tento sport mezi nejvíce rozšířené po celé planetě. Přispívá k tomu i fakt, že jsou dobře dostupné a za rozumnou cenu i rakety na badminton a samozřejmě i míčky.

badmintonový míček

Rakety na badminton snadno sbalíte na dovolenou – rakety jsou lehoučké a dobře skladné, vejdou se do cestovního zavazadla a můžete si je vzít s sebou i do zahraničí, třeba k moři. Mohou tam přispět k rozptýlení a příjemné změně, zvláště u jednotvárných činností, jako je opalování na pláži. Spolu s nafukovacím míčem by neměly chybět na žádné plážové dece jak mezi dospělými, tak i dětmi.

Je to bezpečný sport – badmintonový míček váží zhruba pouhých pět gramů a je prakticky nemožné s ním někoho zranit. Největší úskalí spočívá pouze v pohybu po terénu, proto pamatujte na pevnou obuv a plážové žabky raději odložte. Badminton se ovšem dá hrát i naboso, jsou-li k tomu vhodné podmínky, např. podobně, jako plážový volejbal.

Záleží i na kvalitě míčků – pochopitelně, že záleží na kvalitě badmintonových raket, ale to samé se týká i míčků. Ty mohou být vyrobené z plastu anebo z ptačího peří. Záleží pak na vašem rozhodnutí, co vám více vyhovuje, některé míčky jsou rychlejší a lehčí, jiné těžší a stabilnější. A chcete-li v tomto směru poradit s výběrem, oslovte svého prodejce sportovních potřeb.

Theme BCF By aThemeArt - Proudly powered by WordPress .
BACK TO TOP