• By -

Top 5 českých hudebních festivalů

  • Posted on
  • Posted in Nezařazené

Každé léto vypukne festivalová horečka, ne tomu je i letos. Jaké hudební festivaly v České republice lze zařadit mezi absolutní špičku? V následujícím článku upozorníme na top 6 českých festivalů nejrůznějších žánrů. Uvedené číslování nemá symbolizovat pořadí podle kvality.
1. Votvírák
Jedná se o největší multižánrovou akci v blízkosti Prahy, konkrétně v Milovicích. Svůj název získal díky jeho brzkému datu, jelikož se odehrává v červnu, kdy festivalová sezóna teprve začíná. Návštěvníci se mohou těšit především na největší jména české a slovenské hudební scény napříč všemi žánry. Jeho tradice sahá až do roku 2007.
dolní oblast vítkovice
2. Colours of Ostrava
Pokud hledáte záminku pro návštěvu hornického města v periferii republiky, je tento hudební svátek výbornou volbou. Colours of Ostrava nadchne především pestrostí a rozmanitostí programu, tak jako bývalým průmyslovým areálem v Dolních Vítkovicích. Svůj žánr si zde najde takřka každý. Pokud zrovna nebudete chtít postát u hudby, nadchne Vás také divadlo, přednášky a další doprovodné programy. V minulosti na festivalu vystupovali např. Imagine Dragons.
3. Hrady CZ
Velice rychle rostoucí hudební akce, která je spojena s osmi hrady po celé české republice. Odehrává se po celé léto, pouze se přesouvá od hradu k hradu. Jedinečné prostředí doprovází převážně čeští umělci.
houslistka ve svetru
4. Rock for People
Můžeme se přesunout na hradecké pole. Hradec Králové je známý svým letištěm, na kterém probíhá mnoho kulturních akcí, jako je ještě např. HipHopKemp nebo Let It Roll. Jak již z názvu vyplývá, u Rock for People se jedná o největší českou akci fanoušků rocku. Z celého světa se zde sjíždějí ta největší jména z rockového rybníku. Dříve se tento festival odehrával také v Ostravě.
5. Let It Roll
Jak jsme u předchozíakce zmínili, Let It Roll patří mezi největší hradecké festivaly a zároveň se jedná o největší DnB festival na světě! Je stvořen pro milovníky elektronické hudby a každý rok zde vystupují všichni ti, co něco znamenají nejen na drum and bass scéně.

Theme BCF By aThemeArt - Proudly powered by WordPress .
BACK TO TOP