• By -

Štěnice nám pijí krev a to doslova! Jak se jich účinně zbavit?

  • Posted on
  • Posted in Byznys


Myslíte si, že štěnice se mohou objevit pouze tam, kde je špína? Je to zažitý omyl, dnes se mohou štěnice objevit úplně v každé domácnosti, i v té uklizené.

Štěnice nám pijí krev a to doslova! Jak se jich účinně zbavit?

Lidé si dlouho mysleli, že štěnice se objevují jen tam, kde je nepořádek a kde se často neuklízí. Dnes už se však ví, že tohle je obrovský omyl, protože štěnice si mohou najít cestu do každého domova, i tam, kde se uklízí každodenně. Stačí, když navštívíte hotel, kde tito paraziti jsou nebo, když se k vám přijde na návštěvu podívat někdo, kdo doma štěnice má a už se s nimi budete potýkat také. Těchto parazitů není snadné se zbavit, zvláště pak pokud o nich dlouho nemáte ani ponětí. Umějí se skrývat a po celou dobu si mohou nepozorovaně hodovat i u vás doma. Jak je objevit a nakonec i úspěšně zahubit?

pexels-photo-1114310

Krev je jejich potravou

Štěnice patří mezi velmi drobný hmyz, živí se nejčastěji lidskou krví, ale mohou se krmit i krví zvířat. Když vás kouknou, nemusíte to zpozorovat hned, jejich kousnutí se totiž dá velmi lehce zaměnit s obyčejným štípancem od komára. Doma se navíc umí zdatně ukrývat, takže objevit jejich hnízdo je taky poměrně obtížné. Pokud má člověk na výskyt štěnic podezření, musí se mít na pozoru. I bez potravy pak dokážou tito drobní živočichové poměrně dlouho žít, takže je boj s nimi o to těžší. Přesto to za pomoci deratizátorů nebo schopných a silných prostředků dokážete.

pexels-photo-209230

Tady babské rady nepomohou

Existuje řada domácích a takzvaných babských rad, jak se štěnic zbavit, většina je ale neúčinných. I když se vám podaří zahubit několik jedinců, obvykle to nestačí a nepodaří se objevit a zahubit úplně všechny, navíc se štěnice velmi snadno a rychle dokážou rozmnožovat. A co odpuzuje štěnice Praha-deratizacnisluzby zaručeně? Určitě sáhněte pouze po dostupných, ale silných hubících prostředcích, ty musejí být však za každou cenu určeny jen pro hubení štěnic v domácnostech. Bývají ve formě různých sprejů a postřiků, využívají se i lepící pasti, které ale nebývají samy o sobě stoprocentně účinné. Nejvíce na štěnice určitě ale zabírá odborně provedená deratizace celého bytu.

U štěnic nikdy nemůžete mít jistotu, kde se schovávají. Mohou být i v tom nejvíce nepravděpodobném místě, proto je nejlepší zvolit kompletní deratizaci bytu. Odborníci totiž dokážou nejlépe vytipovat všechna možná místa jejich úkrytu.


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu pod tímto článkem jen za 50 Kč
Zobrazit formulář pro nákup
Theme BCF By aThemeArt - Proudly powered by WordPress .
BACK TO TOP