• By -

Intelektuální zábava s přáteli

  • Posted on
  • Posted in Byznys

Existuje celá řada zajímavých her, které se sice neodehrávají na počítači, ale ve standardní realitě, ovšem mají stejný nebo i vyšší potenciál zábavnosti.

Intelektuální zábava s přáteli

V dnešní době je dost těžké dostat mládež od počítačů. Vzhledem k tomu, kolik her se na toto médium v současnosti vyrábí, můžeme být rádi, že děti alespoň občas chodí do školy. Ovšem to samé v bledě modrém často platí i pro dospělé, kteří také tráví před monitory hraním až nezdravé množství času. A přitom se dá zabavit i jinak, mimo virtuální realitu. Pokud máte rádi intelektuálnější typ zábavy, ideálně pak ve více lidech, i v naší době si můžete přijít na své. Řeč ale není o žádných deskových hrách, který je v obchodech také jako máku.

Náročnější druh zábavy

Na mysli máme hlavně escape game, v češtině úniková hra. Z názvu by se mohlo zdát, že se jedná o fyzicky náročnou taškařici, při které musí člověk většinu času utíkat, ale opak je pravdou. Jde o hříčku, která po vás nebude vyžadovat žádné fyzicky náročné pohyby, ale spíše zapojení vašeho intelektu. A nejen vašeho. Hra je totiž určena pro více hráčů.

Zabaví se mladí i starší

Vzhledem k tomu, že druhů únikových her je opravdu hodně a v každém městě naleznete trochu jiný typ, nedá se přesně říci, co budete muset vše udělat pro úspěch svůj i svého týmu. Každopádně se ale připravte na řešení hlavolamů a různých záhad, které jsou často velice zapeklité a jsou dosti náročné i pro velké myslitele. Důležité je zmínit se o časovém limitu, který bývá často docela šibeniční. Většinou jde o 60, respektive 90 minut. Zdá se to jako dost, ale hodně záleží na nastavení obtížnost celého mechanismu.

Prověřte svůj intelekt

Důležité je, že se nejedná o druh zábavy, který by byl určen pouze pro jednu věkovou skupinu, ale únikovou hru si mohou užít všechny generace. Pokud máte známé, kteří oplývají vyšší intelektem a kteří si rádi hrají a nebojí se skupinových aktivit, klidně je zapojte. Je jedno, jestli jim bylo sotva osmnáct nebo jim táhne na devadesát. U řešení hlavolamů a záhad není důležitá fyzická kondice, ale hlavně dobrá myslivna. Bez ní se v tomto případě neobejdete.

Theme BCF By aThemeArt - Proudly powered by WordPress .
BACK TO TOP