• By -

Solární energie v bytě. Vyzkoušejte to.

  • Posted on
  • Posted in Byt

Solární energie je považována za obnovitelný zdroj. Prakticky vzato nám stačí sluníčko a nějaké to vybavení. Pokud bydlíte v bytě, a myslíte si, že toto není pro vás, tak se pletete. I v malém bytě lze ušetřit pomocí solárních systému.
Solární elektrárna v horách
Co budeme potřebovat:
1. Solární panel – samostatný panel, který nám bude sluneční energii měnit na elektrickou energii, pro výrobu solárního panelu je potřeba energie a ne příliš přírodou milované materiály, ale v porovnání s funkčností a celkové úspory energie nám to vychází lépe jako energie ze sítě.
2. Akumulátor- baterie, která uskladní energii, pokud bude přebytek, nebo nebude svítit slunce. Není to jen problém v noci, ale při zatažené obloze, nebo pokud nám na panel nasněží a my zrovna nejsme doma, ale potřebujeme energii.
3. Solární regulátor – pro řízení procesu nabíjení je vhodné, prakticky nutné použít solární regulátor, který nám hlídá napětí v systému a nabíjení baterie. Vyhyneme se tak poškození drahých akumulátoru.
Solární energii můžeme v byte využít na osvětlení s kombinací led žárovek, a můžeme tak tedy svítit v celém bytě nezávisle na dodávce energie od dodavatelů.
Solární panel
Kam s panelem?
Panel můžeme umístit do okna, na stěny balkonů, na střechu, nebo jen tak postavit k oknu, podle intenzity slunečního záření nám bude vyrábět energii.
Počáteční investice se pohybuje od 5 000 Kč, ale za nějakou dobu se vám tato investice vrátí, záleží na tom, jak moc elektrické energie spotřebováváte.
Pro zapojení všech komponentů je vhodné pozvat odborníka, i když se nejedná o nějak složitou činnost, přece jen se jedná o elektrický proud, který může při nesprávné manipulaci ublížit.
Přesné parametry, typy panelů a akumulátorů vždy závistí na vaší potřebě, pokud se v tom nevyznáte, tak svěřte práci odborné firmě, která se tímto typem využití energie zabývá.


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu pod tímto článkem jen za 50 Kč
Zobrazit formulář pro nákup
Theme BCF By aThemeArt - Proudly powered by WordPress .
BACK TO TOP