• By -

Jak vybrat kvalitní granule?

Granulovanou stravou krmí svého čtyřnohého kamaráda drtivá většina majitelů. V důsledku velké poptávky najdeme na trhu celou záplavu různých značek, řad, variant a příchutí. Pro běžného spotřebitele je často velice náročné vybrat krmivo, které bude zvířeti sedět nejen nutričně, ale i chuťově, a které mu nebude způsobovat trávicí potíže.
K posouzení kvality granulí se dá využít množství ukazatelů, které jsou různě spolehlivé a různě dostupné pro koncového zákazníka. Níže proto uvádíme X, které jsou snadno dohledat, a podle kterých se můžete snadno zorientovat.
miska granulí
Obsah masa
Přestože se odborné názory přou, zda je pes masožravec, nebo všežravec, měla by většina bílkovin pocházet z živočišných zdrojů. Proto bude vhodnější to krmivo, které bude mít obsah masa vyšší. Musíme zde ale dát pozor nejen na to, že čerstvé maso tvoří ze 70% voda, ale i na fakt, že nelze zaměnit maso za hydrolyzovaný protein, který kromě samotných aminokyselin nemá moc nutriční hodnotu. Maso, nejlépe sušené, by tedy mělo být na první příčce ve složení výrobku.
Konzervace
Stejně jako potraviny pro lidskou spotřebu, i psí granule mohou být konzervovány přírodně či uměle. Přírodní konzervace se děje za pomoci vitamínu E nebo rozmarýnu. Krmivo takto konzervované je kvalitnější, neboť neobsahuje zbytečná chemická aditiva, která často mohou být zátěží pro organismus.
krmící se pes
Další složky
Kromě živočišných složek jsou součástí krmné směsi i složky rostlinné, často například pšenice. Právě ta je ale spolu s kukuřicí řazena mezi nejčastější alergeny. Z tohoto důvodu je tedy lepší zvolit jinou rostlinnou složku. Dobrou volbou může být rýže, která jakožto obecně hypoalergenní pseudoobilovina tyto problémy obvykle nevyvolává. Častou a vhodnou součástí kvalitních produktů pak bývá i přídavek různých druhů zeleniny, případně i mořské řasy nebo některých bylin.

Theme BCF By aThemeArt - Proudly powered by WordPress .
BACK TO TOP