• By -

Oživte krásnými květinami hroby Vašich předků

  • Posted on
  • Posted in Zboží

Ať jste se museli navždy rozloučit se svými blízkými před časem, nebo nedávno, vzpomínka na ně Vás nikdy neopustí. Způsobem vyjádření žalu nad bolestnou ztrátou je i navštívení posledního místa odpočinku Vašich blízkých, u jejich hrobu. S úctou a pokorou zapalujeme svíčky různých velikostí, barev a tvarů, zdobíme hrob krásnými květinami v mísách a vázách, nebo pokládáme malé či velké věnce ze šišek, jehličí, mechu, proutí, zdobené květy, lesními bobulemi nebo listy stromů.
květiny na hrob
Květiny na hrob dáváme buď živé, nebo jsou k dostání i krásné umělé. Bývají různých velikostí, barev, stylů, v miskách nebo připevněné na umělé konstrukci spolu s umělým jehličím apod. Umělé květiny mají tu výhodu, že mají dlouhou trvanlivost, nemění tvar, nemohou uvadat a jsou stále krásné. Jediné, co jim může časem ublížit, je sluneční světlo, především v létě, kdy jsou paprsky intenzivnější. Květy mají tendenci trochu vyblednout, ale i to nenastává ihned, trvá to nějakou dobu.
K zakoupení jsou buď v květinářstvích, v obchodech s dekoracemi, hobby marketech, na různých trzích, nebo častokrát přímo na stáncích před hřbitovem. Nabídka tohoto typu květin je široká, stejně jako jejich oblíbenost zákazníky. Když například jezdíte na hroby svých rodinných příslušníků daleko od domova, živé květiny uvadnou a brzy již neplní funkci krásné ozdoby hrobu. Kdežto umělá květina je bezúdržbová, na pohled velmi podobná té živé a nemusíte se strachovat o její znehodnocení přírodními vlivy nebo počasím. V takovém případě se stává vhodnější variantou dekorace a vydrží bez újmy do Vaší příští návštěvy.
Při umístění umělé květiny na hrob byste si ale měli dát pozor na jednu věc. Pokud se zvedne velký vítr, může se stát, že květina, ať je v malé či větší míse, upadne a někdy i uletí daleko od hrobu. Proto je vhodné do mísy s květinou umístit například větší kámen, nebo cihlu k zatížení, aby se případnému neplánovanému pohybu mimo hrob zamezilo. Anebo můžete mísu připevnit provázkem k náhrobnímu kameni, ale tak, aby to nebylo příliš viditelné.
umělé květiny
Ať se pro výzdobu k uctění památky hrobu Vašich blízkých rozhodnete pro dekoraci z jakéhokoliv druhu materiálu, nemůžete udělat chybu. Předně není prioritou klást drahé květiny, důležité je uchovat si vzpomínku na své blízké a občas nad hrobem zavzpomínat nebo jen tichou modlitbou projevit naši lásku, náklonnost a bolestnou ztrátu.   


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu pod tímto článkem jen za 50 Kč
Zobrazit formulář pro nákup
Previous Article
Next Article
Theme BCF By aThemeArt - Proudly powered by WordPress .
BACK TO TOP