• By -

Máte svůj oblíbený seriál?

  • Posted on
  • Posted in Hobby

Návštěva filmové premiéry byla dlouhé roky společenský zážitek. Lidé si vybírali z dostupných kin, potom si vystáli frontu na lístek. Sledování filmu a následná debata ve škole, v rodině a na pracovišti byla samozřejmostí.
žena u počítače
 
Dnes už filmy sklízí zbytek své bývalé slávy a zájem lidí se obrátil k seriálům. Už nám nestačí žít s hrdiny devadesát minut. Chceme, aby nás osudy seriálových postav provázely měsíce a roky. Je fascinující sledovat, jak lidé prožívají osudy svých hrdinů.
Na sociálních sítích jsou skupiny, které se věnují konkrétním seriálům, hlídají každé nové informace a hned se chtějí podělit s ostatními.
Velkou výhodou seriálu je skutečnost, že si je užijete doma v premiéře, ani televizi nepotřebujete, stačí vám internetové připojení a počítač nebo mobil.
Hrdinové seriálů vejdou do vašich domovů a zůstanou tam dlouhé měsíce. Máte rovněž velkou pravděpodobnost, že se k vám budou v dalších sériích vracet.
 děti u počítače
A co je největším fenoménem současnosti? Najdete díky internetu velkou skupinu bláznů, kteří mají úplně stejnou radost z toho, že se můžou prakticky anonymně podělit o své dojmy a názory a nikdo je neodsuzuje a nevysmívá se jim.
Dobrý seriálový fanoušek má také velice dobré znalosti o životě seriálových herců, fandí jim, pátrá v jejich minulosti a sleduje jejich osud i po ukončení seriálu.
Pokud je na seriál vázaná kniha, má slušnou šanci, že se stane knižním hitem. Fanoušci potom dlouze rozebírají, jak se drží scénář knižní předlohy, a dokonce to vypadá tak, že díky seriálům začali i mladí lidé víc číst.
 
Novodobou mánii podporují i obchodníci, kteří nabízí oblečení a spotřební zboží se seriálovými motivy, šperkaři vyrábí seriálové kopie náušnic a prstenů a cestovní kanceláře pořádají tématické zájezdy do míst natáčení.
Samotní umělci jezdí po světě a prezentují své role, čímž občas vyvolávají davové šílenství podobné tomu, když svět objevil skupinu Beatles .
 
Máte své hrdiny i vy, nebo ještě nové světové zálibě odoláváte?

Theme BCF By aThemeArt - Proudly powered by WordPress .
BACK TO TOP