• By -

Stále více domácností hledá cestu jak z dluhové pasti

  • Posted on
  • Posted in Peníze

Dnes se spousta domácností dostává svým neutěšeným a nevyváženým rodinným rozpočtem stále častěji do dluhové pasti insolvence https://lightfinance.cz/insolvence/. Velmi často nemají potuchy, jak se rozevírají spotřebitelské nůžky a bezhlavě nakupují, aniž by na to měli finanční prostředky. Nemají ponětí o tom, kolik, komu už dluží a berou si další a další půjčky a vytloukají klín klínem. Jenže to je začátek konce. Posledním hřebíčkem do rakve je ztráta zaměstnání nebo závažná nemoc. A to nemluvíme o hazardu, kdy někteří propadnou pocitu, že určitě vyhrají velkou částku a zaplatí tak své dluhy. Bohužel jen vrství další peněžní závazky. Velkou roli v této dluhové spirále také hraje i nízká finanční gramotnost.

chudoba nezaměstnanost

Jakýmsi „vykoupením“ bývá zahájené a nastolené insolvenční řízení, kdy se dlužníci dostávají do jakéhosi režimu, kdy pod vedením insolvenčního správce začínají mít alespoň povědomí o výši jejich dluhu a věc se začíná konečně řešit. Někteří dlužníci až nyní s hrůzou zjišťují, jak vysoké jsou jejich dluhy. Ale aby vůbec došlo k insolvenčnímu řízení, musejí učinit důležité kroky.

Měla by jim být nabídnuta pomoc a podaná pomocná ruka, protože sami se z této pasti už nejspíše nevymotají, a to ani za pomoci rodiny, i když rodina zpravidla je také vyčerpaná a nemá sílu a mnohdy už ani peněžní prostředky na to splácet jejich dluhy.

Dlužníci by měli vyhledat dluhové poradenství, kde spolu s odborníky budou hledat cestu a řešení, jak se i bránit neférovému jednání společností, které lákají na nevýhodné finanční služby s nepřiměřenými úroky.

úpadek bankrot

Jestliže se ocitnete v krizi, neházejte flintu do žita, vždy je cesta zpátky, respektive kupředu a insolvence je jednou z těchto cest, kdy se vám bude věnovat insolvenční správce, který s vámi vše projedná a bude za vás hovořit. Nastolíte společně pevný režim, budete pracovat a splácet půjčky s tím že vám stát může určitou část odpustit.


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu pod tímto článkem jen za 50 Kč
Zobrazit formulář pro nákup
Theme BCF By aThemeArt - Proudly powered by WordPress .
BACK TO TOP