• By -

Romantika vs. kýč – jak rozeznáte jedno od druhého?

  • Posted on
  • Posted in Láska

Okvětní plátky růží, pomalá hudba, hluboké smyslné pohledy. Myslíte si, že to není nic pro vás? Možná jen zatím nedokážete najít hranici mezi romantickými gesty a kýčovitými projevy čehosi, co se nazývá romantikou v béčkových amerických filmech.

Romantika, přes to, co se dnes povídá, není mrtvá. Pouze je potřeba vzkřísit její původní tvář. Nedělat z romantických projevů gesta bez duše, která jsou jen povrchní a nemají v sobě nic ze srdce.

Pořád mluvíme jen v náznacích, říkáte si. Jak tedy poznáme, co je co? Jaká gesta nebo projevy našeho partnera jsou kýčovitá a bez obsahu? A která vás naopak zahřejí u srdce?
nápis láska

Kýč:

·         Plyšová zvířátka, plyšová srdce, vlastně cokoli plyšového je po skončení dětství nepřijatelné a nevkusné.

·         Umělé květiny, které mají sloužit pro navození atmosféry, stejně tak jako umělé okvětní plátky růží, působí jako špatný vtip.

·         Pomalá hudba, tzv. ploužáky, které vám spíš mohou připadat jako soundtrack k pornofilmu.

·         Velké boxy s čokoládovými bonbóny, které se dají koupit v každém supermarketu.

srdce ze dřeva

Romantika:

·         Čerstvé květiny, ne za každou cenu růže, ale takové, které má vaše partnerka opravdu v lásce. Pokud si nejste jistí, které to jsou a v květinách se nevyznáte, stačí se zeptat její kamarádky nebo matky – určitě vám poradí.

·         Hudba, kterou má ráda vaše přítelkyně, ne za každou cenu radiové hity. Zkuste např. nějaký playlist na Spotify, o kterém víte, že se podobá tomu, co ráda poslouchá a u čeho se bude cítit příjemně.

·         Místo drahých čokolád z obchodu se zkuste překonat a něco jí vyrobit. Nejde o to, jak to bude vypadat, ale o to, že to bude od vás. Pokud potřebujete pomoct, poproste vaši sestru nebo matku – určitě vám rády pomohou.

·         Šperky. Šperky nikdy neomrzí, pokud přemýšlíte nad vhodným dárkem. Sáhněte po něčem decentním a vkusném, případně opět využijte vaši ženskou rodinnou poradnu.

·         Vyznání lásky. Co je víc než vyznání přímo od srdce. Zapomeňte na všechny filmové ohrané fráze, řekněte prostě to, co cítíte, vlastními slovy.


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu pod tímto článkem jen za 50 Kč
Zobrazit formulář pro nákup
Theme BCF By aThemeArt - Proudly powered by WordPress .
BACK TO TOP