• By -

Jak by se k sobě měly děti chovat aneb a co už je moc

  • Posted on
  • Posted in Děti

Dnes a denně řeší rodiče ve školkách, základních školách a středních školách šikanu. Ano, slyšíte správně, toto nenávistné chování začíná již v mateřských školách. Proč tomu tak je? Jak je možné, že se s dětí stávají agresoři a svou agresi si vybíjejí na svých spolužácích, kamarádech? Jak by to měli rodiče agresora a rodiče dítěte, kterému je ubližováno, řešit? Jak se k tomuto problému staví učitelky a vedoucí těchto vzdělávacích institucí?
Nápis kids

První rada zní: mluvte se svými dětmi, nenechávejte je žít ve svém vlastním pomyslném světě, kdy ani nevíte, co se jim honí v těch jejich hlavičkách. Pokud nebudou mít pocit, že jim nasloucháte, přestanou se Vám svěřovat a pak pro Vás bude mnohem těžší jakýkoliv problém zjistit.

Když se podíváme na naše nejmenší, kteří navštěvují mateřské školky, tam je potřeba zbystřit okamžitě, pokud si dítě začne stěžovat na to, že mu někdo ubližuje. Okamžitě běže konzultovat s paní učitelkou nebo panem učitelem, abyste zjistili, jak daná situace probíhá. V případě, že Vám učitelka problém potvrdí, chtějte mluvit s rodiči. Dozvíte se, jak se k tomu staví oni.

U našich nejmenších se ale potřeba zasáhnout okamžitě. Žádné fyzické kontakty by neměly být tolerovány a paní učitelky/páni učitelé by měli zabránit každé takové roztržce, pokud tomu tak neudělají, je potřeba se obrátit přímo na vedoucí dané instituce.
Děti s abecedou

Před násilím ve školních zařízeních nelze zavírat oči, je potřeba ho zakazovat hned v samém začátku. Děti spolu mohou diskutovat, gestikulovat, hádat se, mohou plakat, mohou křičet, mohou od sebe utíkat, ale nesmí na sobě využívat jakékoliv fyzické násilí.

Je smutné, že jsou děti, které se takto brání, že existují takoví jedinci, kteří, když jsou ve stresové situaci, ji nejsou schopný zvládnout jiným způsobem, než že zaútočí na nejbližšího jedince. Pokud se takováto negativní reakce opakuje, je určitě nezbytné kontaktovat psychologa, který agresora prohlédne, promluví si s ním a zjistí, co je u něho spouštěč tohoto násilného projevu.

Úkolem personálu, rodičů je maximálně chránit šikanované dítko a také poskytnout pomoc a péči agresorovi.

 


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu pod tímto článkem jen za 50 Kč
Zobrazit formulář pro nákup
Theme BCF By aThemeArt - Proudly powered by WordPress .
BACK TO TOP