• By -

Registry nemusí být problém

  • Posted on
  • Posted in Peníze

Pokud jste šťastlivci, budou pro vás následující řádky novinkou. Pokud jste ale jedněmi z řad těch, jimž alespoň někdy v životě štěstí nepřálo, možná už máte své trpké zkušenosti. A to se získáváním půjčky.

Když se někdo dostane po finanční stránce do úzkých, nebo je na tom dokonce tak špatně, že by byl rád, kdyby byl jenom v úzkých, musí se nejednou pokusit získat alespoň nějakou půjčku, s jejíž pomocí by zvládnul své problémy do doby, než bude zase dobře. Jenže právě ten, kdo má ekonomické problémy, půjčku nejednou získává jen velice obtížně. A může mu dokonce připadat, že nemá ani sebemenší naději v tomto ohledu uspět. Jakmile se totiž obrátí na nějakou banku, musí doložit spolu s podanou žádostí své příjmy, čisté registry dlužníků a další náležitosti, a jelikož tyto v jeho případě neodpovídají kvalitou tomu, co oslovená finanční instituce žádá, bývá žádost zamítnuta.

svazek peněz

A pak takový zájemce v nouzi vysloveně zajásá, když zjistí, že existuje i americká hypotéka bez registru. Vždyť to je přece přesně to, co tento potřebuje. Oč jednodušší bude přece uspět u půjčky, jež se nebude zajímat o to, že už žadatel v minulosti nesplatil něco tak, jak měl! Že tedy nebude vadit nějaké to dřívější pochybení.

svazek bankovek

A optimismus by tento člověk neměl ztratit ani tehdy, když se ukáže, že se vlastně žádná půjčka bez nahlédnutí do registrů neobejde a že se i u této nebankovní hypotéky do registrů dlužníků nahlédne. Protože skutečnost, že se tu poskytovatel bude o žadatelovu minulost zajímat, ještě vůbec neznamená, že mu nepůjčí. Tady se totiž mnohé za záznamů v registrech tolerují, nad lecčím se dá přimhouřit oko. Ale přece jenom je třeba vědět, s kým tu má nebankovní společnost tu čest, je třeba se ujistit, že žadatel zvládne splácení.

A proto by se měli o tuto hypotéku ucházet ti, kdo neuspěli nikdy jinde a kdo se za ni dokážou zaručit zástavou nemovitosti. Jež je tu daleko důležitější než nějaké ty registry.

Theme BCF By aThemeArt - Proudly powered by WordPress .
BACK TO TOP