• By -

Proskákejte se ke zdraví

  • Posted on
  • Posted in Nezařazené


Celulitida – neexistuje snad žena, které by bylo lhostejné, jak vypadá. Můžete stokrát tvrdit, že osobnost vyzařující z nitra člověka vždy rozhoduje o jeho kvalitách, ale problémy na fyzické úrovni přispívají k vnitřní nepohodě a odráží se i na sebevědomí a sebejistotě. Celulitida je rozšířený civilizační problém a souvisí s mnoha faktory. Jedním z nich je špatná činnost lymfatického systému. Můžete zkrátka pravidelně navštěvovat posilovnu, ale jestliže není cvičení a pohyb v souladu s vnitřní harmonií, výsledky jsou pochybné. Trampolína je jedním z mála tělocvičných prvků, co vedou k návratu do přirozeného stavu věci – regeneraci, psychické pohodě, optimální fyzické zátěži a radosti z pohybu.
Imunitní systém – jen zlomek lidí si uvědomuje, že imunita úzce souvisí s psychikou. Je s ní svázána mnohem více, než si mnozí myslí, ovšem aby byla funkční a spolehlivá, je nutné zdravě se stravovat, dostatečně odpočívat, zvolit vhodný pravidelný pohyb a omezit stres. Poslední dvě podmínky bývají často nedosažitelné, lidé se buď nehýbou téměř vůbec, anebo naopak volí sporty extrémní, které organismus spíše vyčerpávají. Jen málokteré nářadí vám však poskytne ideální druh pohybu a zároveň bariéru proti stresu.
Někteří zkušení psychologové a fyzioterapeuti doporučují kombinovat právě pohyb na trampolíně s házením si s míčem. Ideální je basketbalový nebo gymnastický míč pro moderní gymnastiku, přičemž terapie spočívá v jednoduchém házení a chytání dvou osob proti sobě, střídavě v různých vzdálenostech. Soustředění na pohyb míče uklidňuje a podobné účinky vykazuje i trampolína.
pružiny na trampolíně
Reflexní terapie – reflexní masáže chodidel patří k nejúčinnějším masážním technikám. Na chodidlech se totiž nachází největší počet akupresurních bodů, jimiž dokážeme stimulovat práci vnitřních orgánů. V tomto směru se jim nevyrovná žádná část těla, do určité míry pouze ušní boltce. Proto jsme také citliví na sebemenší dotek a většina z nás je na těchto místech lechtivá. Skákání na pružné podložce bosýma nohama je vynikající způsob, jak namáhat tyto partie přirozeně, podobně jako kdybychom běhali bosí venku. Výhodou je však větší tlaková síla, která na chodidla působí, aniž bychom přetěžovali klouby a páteř.

Theme BCF By aThemeArt - Proudly powered by WordPress .
BACK TO TOP