• By -

K dobré postavě se dopracujete jídlem a pohybem

  • Posted on
  • Posted in Zboží

Vzhledem k tomu, že se dnes v našich zeměpisných šířkách konzumuje kdeco a pohyb už mnoha lidem také moc neříká, není ani divu, že u nás každým rokem přibývají velké počty obézních jedinců. V tomto ohledu patříme mezi nejhorší národy v Evropě a jestli bude tempo stále neměnné, brzy se vyrovnáme i Američanům. Obezita dnes skutečně pomalu nahrazuje mor, alespoň v západních zemích. Také se s ní potýkají velké počty lidí a také se dosti mizerně léčí. Hlavně tedy následky, které z ní vyplývají. Přitom stačí jen změnit svůj životní styl a kilogramy půjdou dolů docela snadno.

Mrkev

Identifikovat obézního jedince jde někdy docela lehce, jindy to však tak snadné není. Je hodně lidí, kteří bývají takzvaně skrytě tlustí. Ti obvykle nemají tuk uložený primárně v jediné partii, ale rozložený po celém těle. Odhalit je sice může i váha, nicméně za není ani zdaleka tak přesná jako bmi index Bmikalkulacka. A kdo chce hubnout, měl mít k dispozici ty nejpřesnější údaje, od kterých se může odpíchnout.

Jak již bylo naznačeno výše, za obezitou může jídelníček. Ten je potřeba změnit. Existuje celá řada diet, jež jsou však často velmi nespolehlivé, případně nefungují vůbec. Na co se však dá poměrně dobře spolehnout, to je keto dieta. S její pomocí je možné ubrat na váze rychle a zdravě. Navíc je určena takřka pro každého a její princip je jednoduchý. V podstatě stačí vynechat z jídelníčku cukry a tuky. Tělo pak začne brát tuky jako hlavní zdroj energie, čímž je bude likvidovat. Takto se hubne efektivně.

Paprika s činkou

Sport neuškodí

Dieta je sice základem, ovšem sama o sobě nemusí být tak účinné, jak by člověk asi chtěl. Z toho důvodu je vhodné ji doplnit ještě o sportovní aktivity. Ty by měly být, pokud možno aerobního charakteru. Laicky řečeno, je nutné to udýchat, což není problém u vytrvalostního běhání, jezdění na kole nebo třeba skákání na trampolíně. Doporučované jsou i dlouhé procházky v přírodě nebo plavání.

Theme BCF By aThemeArt - Proudly powered by WordPress .
BACK TO TOP