• By -

Jarní práce na zahrádce

  • Posted on
  • Posted in Hobby

Příroda se probouzí po zimním spánku, a rychlým krokem se k nám dostavilo jaro. Je to krásné období, kdy všechno zelená, rozkvétají stromy a květiny, svítí sluníčko, nebe je modré, a celkově má člověk hned lepší náladu. S příchozím jarem se neodmyslitelně pojí práce na zahradě. Kdo ji má, toho čeká mnoho práce a příprav na nadcházející sezonu. Je potřeba si práce rozumně rozvrhnout, aby se z množství nahromaděných úkolů potom člověk nezbláznil. A to zejména v případě, že k tomu chodíte do práce.

práce ve skleníku

Je nejvyšší čas začít vysévat semínka. Pokud si na zahrádce něco pěstujete, určitě víte, že zkraje jara se chystá přísada. Ta potřebuje nějaký čas na vyklíčení, aby se potom rostlinky mohly přesadit na záhonek či do skleníku. V obchodech najdete mnoho praktických pomocníků, jakou jsou plastová mini pařeniště, kam si semena můžete dát vyklíčit. Stojí pár korun a ušetří vám hodně práce.

Je také dobré projít doma zásoby semen, hnojiv a postřiků, zkontrolovat spotřebu a případně nepoužitelné věci vyhodit. Rovněž je vhodná doba na zkontrolování nářadí, abyste těsně před rytím neřešili, že váš rýč dosloužil vlastně už na podzim.

Zkroťte větve. Pravidelné prořezávání větví vám pomůže k bohatší úrodě. Je nejvyšší čas pro prořezání třešní, jabloní a hrušní. Jiné stromy ocení prořezávku v jiných ročních obdobích. Nezapomeňte řezy namazat tmelem.

vyseté rostlinky

Nesmíme zapomínat ani na trávu, je potřeba shrabat suchou trávu a listí, zkontrolovat kompost a prokypřit půdu.

Na zahradě všechny čeká spousta práce po celou sezonu. Čím dříve začnete postupně s pracemi, které souvisí s chystáním na novou sezonu, tím snáz potom vstoupíte do sezony a ušetříte si spoustu práce. Je vždycky lepší dělat věci postupně, aby se vám potom všechno nenakupilo a v nemuseli během jednoho týdne zvládnout všechno, co potřebujete. Vrhněte se do práce s úsměvem, zahrada se vám bohatě odmění.


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu pod tímto článkem jen za 50 Kč
Zobrazit formulář pro nákup
Theme BCF By aThemeArt - Proudly powered by WordPress .
BACK TO TOP