• By -

Domácí škůdci

Tolik škůdců můžeme v domácnosti najít. A ne vždy za to může náš nedostatečný úklid. Někdy se prostě objeví a vy ani nevíte odkud. Asi nejhorší je, že škůdce obvykle objevíte pozdě. A to pak nastává problém. Musíte odhalit jejich ohnisko a případná hnízda. A je třeba vyhubit je opravdu důkladně. Nesmí vám zbýt ani jeden. A s jakými se vůbec můžeme setkat? A dají se zlikvidovat nebo se máme rovnou odstěhovat? A podpálit dům? Řečeno samozřejmě s notnou dávkou nadsázky. Asi nejhorší je pro člověka parazitický hmyz. Ten člověka chodí kousat a živí se jeho vlastní krví.

škůdci

Do této kategorie patří: štěnice, komáři, vši a také blechy. Člověk je pro ně hostitelem a zdrojem. Budou žít ve vaší blízkosti a také se budou pravděpodobně nekontrolovatelně množit. Další jsou škůdci, kteří se přímo neživí lidskou krví, ale poškozují například oblečení, nebo potraviny jako je mouka, strouhanka a podobně. Patří sem: šváby, můry, mravenci, termiti, vši lesní a vši knižní. A poslední druhy jsou lidskému obydlí i člověku opravdu neškodné. Ale i tak je nepříjemné se na ně doma dívat. Jako jsou například malí pavouci, stříbřité rybky, stonožky a mucholapky. A nebo malí broučci, kteří se živí prachem a různými drobnými částečkami.

škůdci

Jako je naše odumřelá kůže a podobně. Můžete potkat i takzvané náhodné hosty. Přes léto stačí nechat otevřené okna a hosti jsou tam. Komáři, brouci a mouchy, vozy nebo včely. Švábů je opravdu těžké se zbavit. Krmí se jakýmkoliv odpadem i sebemenším. Poradí si i s lepidlem, papírem nebo novinami. A vydrží i dvacet dní bez potravy. Skrývá se v různých záhybech, škvírách, mezi parketami. Přenášejí spoustu infekčních onemocnění a mohou také vajíčka helmitů. I v těle štěnice byly nalezeny patogeny škodlivé lidskému zdraví. Štěnice je téměř nemožné zahubit. Skoro žádné insekticidní přípravky na ně absolutně nezabírají.


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu pod tímto článkem jen za 50 Kč
Zobrazit formulář pro nákup
Theme BCF By aThemeArt - Proudly powered by WordPress .
BACK TO TOP