• By -

Chlorové tablety aneb moderní cesta v péči o bazén

  • Posted on
  • Posted in Zboží

K zajištění permanentně čisté vody v bazénu a rovněž tak zdravotní nezávadnosti, existují na trhu efektivní přípravky bazénové chemie. Jsou základním předpokladem v rámci adekvátní péče o vodu v bazénu. Použití je univerzální, tj. produkty dokáží udržet vodu čistou a průzračnou ve všech bazénech, tj. nadzemních a i těch zapuštěných do země. Podstatné je, že aplikace je velice snadná a rychlá. Tudíž péči o vodu zvládne každý. Podstata spočívá ve správném postupu a v regulérnosti.
míč na hladině.jpg

Údržba vody prováděná jednou týdně

Základem je měření a úprava pH vody. Hodnota pH má vliv na efekt některých dalších přípravků na úpravu vody, funkci zařízení, stejně tak i na životnost bazénu. Je nutné provádět kontrolu hodnoty pH kvalitním testerem alespoň jednou týdně. V koupací sezóně je vhodnější i častěji.

Nejdůležitější je dezinfekce

Jedná se o jednu z nejpodstatnějších částí údržby bazénové vody. Eliminace mikroorganismů poskytne čistou a hygienicky nezávadnou vodu. Optimální obsah aktivního chloru je v rozmezí od 0,3 až po 0,8mg/l. Měření se provádí testerem. Zde jsou osvědčenou pomocí chlorové tablety. Pomalurozpustné tablety se používají pro dlouhodobou dezinfekci vody. Oproti tomu rychlorozpustné slouží k šokovému zvýšení chloru v bazénu. Vybírejte chlorové tablety a mějte na paměti i jejich správnou aplikaci.

Tablety a koncentráty nepatří přímo do bazénové vody! Je neustále apelováno na správné používání. Pro tablety platí rozpouštění prostřednictvím dávkovače, tj. plováku. Koncentráty se míchají s vodou. Až poté se mohou vlít do bazénu.
žena skáče do bazénu.jpg
První napuštění bazénu

Než se však pustíte do prvního čištění po napuštění bazénu, je zapotřebí poskytnout tzv. šok. Zde však ještě rozhoduje, zda je voda napuštěna z řádu či ze studny. Voda z městského řádu postačí jen šokově upravit za pomoci speciálního přípravku. Pak je adekvátní nechat vodu marinovat alespoň jeden den, tj. v bazénu se nikdo nebude koupat. V případě napuštění bazénu vodou ze studny, která může být tvrdá a ukrývat v sobě nežádoucí ionty či tvrdé kovy, je nutné použít speciálně k tomu určený přípravek, jenž odstraní tyto negativní látky.

Next Article
Theme BCF By aThemeArt - Proudly powered by WordPress .
BACK TO TOP