• By -

Cesta po světě Pokémonů

  • Posted on
  • Posted in Hry

Hry pokémon Heart Gold a Soul Silver se odehrávají v regionu Johto. Pokud vám to zní povědomě, je to tím, že se zde odehrával děj her druhé generace, Gold, Silver a Crystal. Nyní se tedy podíváme na jejich předělávky. Ty jsou doposud mnohými považovány za dosud nejlepší pokémon hry, čemuž odpovídá i jejich cena.
 
Příběh je prakticky stejný jako v původních hrách. Opět putujete, porážíte stadiony v regionu Johto, aby se po dohrání hlavního příběhu otevřela cesta do Kanto, kde čeká dalších 8 stadionů, přičemž se snažíte zabránit obnovení Team Rocket. Změn se samozřejmě dočkala grafika, jsou přidány nové lokace i pokémoni.
 silueta Articuna
I příběh sám je doplněn o nové detaily. Například čtyři vůdci, kteří se snaží obnovit Team Rocket, byli v původních hrách bezejmenní admini. Nyní dostali nejen jména (Athena, Petrel, Archer a Proton), ale každý i vlastní osobnost.
 
Dozvíme se také více o jejich zmizelém vůdci, Giovannim. Ten po porážce ve hrách Red, Blue a Yellow odešel sám trénovat. Dozvíme se také, že náš rival, Silver, je Giovanniho syn.
 
Za zmínku stojí nová minihra, Pokéathlon. Zde můžete nechat své pokémony soutěžit ve sportovních disciplínách jako je běh, skok přes překážky a další. Kasino, které zde původně bylo, nahradili vývojáři minihrou Voltorb flip, což je variace na starou počítačovou hru Hledání min, kterou jistě všichni znáte.
 
Vylepšením, které mnoho hráčů uvítalo, byl automatický běh postavy. Dříve, pokud jste chtěli, aby vaše postava běžela, museli jste držet tlačítko. Nyní stačilo pouze nastavit automatický běh v menu. Novinkou bylo i to, že první pokémon ve vašem týmu za vámi chodil a bylo možno s ním interagovat. Nutno dodat, že ani jedno z těchto vylepšení se doposud v novějších hrách neobjevilo.
 
Dojde zde i na návrat postav z předchozích her. Například Steven Stone z her Ruby, Sapphire a Emerald vám dá vybrat jednoho ze tří startovních pokémonů v regionu Hoenn. Pokud zavítáte do ruin, naleznete zde milovnici legend, šampionku regionu Shinnoh, Cynthii.
 silueta Moltrese
Jako poslední novinku zmíním i lokace, které je možné navštívit, pouze pokud máte specifického mytického pokémona. Například díky Celebimu můžete cestovat do minulosti a vidět rozhovor Giovanniho a Silvera a následně si dát s Giovannim i zápas. Vlastnictví Arceuse vám zase umožní navštívit a prozkoumat jinak nedostupné staré ruiny, a přitom získat jednoho z legendárních pokémonů regionu Shinnoh.
 
Vzhledem tomu všemu není divu, že jsou tak oblíbené. Rozhodně je doporučuji zkusit i Vám, kdo ví, třeba v nich naleznete zalíbení.

 

Theme BCF By aThemeArt - Proudly powered by WordPress .
BACK TO TOP