• By -

Byly, jsou a budou

  • Posted on
  • Posted in Peníze

Přesně tak a myslet si, že se něco změní, je chyba! Dnes a denně sami sebe přesvědčujeme, že finance pro nás nejsou až tak důležité. Ovšem pouze do té doby než jdeme kolem výlohy s nádhernou zimní kolekcí, nebo soused přijede s novým vozem. Pak nám hlavou proběhne myšlenka, kde je vzít? V klasickém pracovním poměru? Podnikáním? Dědictvím? Zkusit štěstí ve sportce? Jak chcete, vyberte si! Jakkoli, ale pokud možno legálně!
tvoření rezerv

Prostředek moci

Kdo je má, má moc! Má moc nad okolím, nad okolním světem, určuje pravidla, ostatní se mu klaní. Charakter a intelekt sice nic moc, ale údaje na účtu a zlatá kreditní karta hovoří za vše. Přemýšlíte někdy nad tím, proč jste studovali? Přemýšlíte nad faktem, proč svoje potomky směřujete k tomu samému, v naději, že tak si zajistí finanční dostatek? Věříte, že všechny peníze světa jsou soustředěny do vyššího vzdělání? Věřte, že často opak je pravdou!

Umíte šetřit?

Co to znamená šetřit? Co znamená ukládat si alespoň nějakou částku na horší časy? Znamená to, že prakticky přestane žít, zapomenete na slovo nákupy pro radost, dovolená, nebo zájezd? Zapomenete na kino, divadlo a zábavu? Ne, určitě ne! Znamená to, že měsíčně uložíte rozumnou částku a přitom zachováte standard, na který jste zvyklí. Že Vám nezbývá? Řešte to změnou zaměstnání, přechodnou brigádou, ale určitě ne spořením za každou cenu, na všech a na všem!
spoření pomůže

A co děti?

Určitě by odmalička měli znát hodnotu peněz. Učte je, že ani k Vám finance nepřijdou s rukama založenýma v klíně! Učte je, že bez práce nejsou koláče! Zní Vám to staromódně? Tak si vyberte. Buď chcete mít jednou doma samostatného jedince, který se umí postarat sám o sebe, nebo ratolest, co je donekonečna závislá na podpoře rodičů. Ulehčete si život, vychovejte děti, na které budete právem hrdí. Záleží na Vás, často záleží i jak s financemi vycházíte Vy sami. Děti kopírují naše chování a jednání, kopírují dobré i špatné. Rozhodněte, co jim chcete předat do života.

Theme BCF By aThemeArt - Proudly powered by WordPress .
BACK TO TOP