• By -

Badminton je sport vhodný pro zamilované, i pro seniory

  • Posted on
  • Posted in Sport

Už jste si někdy zahráli badminton? Ti dříve narození jej hrávali na pionýrských táborech či zájmových kroužcích a byla to docela nevšední zábava. Nepotřebovali jste k tomu toho příliš mnoho, stačily dvě rakety, sada míčků, vhodné obutí (ani to však nebylo podmínkou) a především dobrá nálada. Hrát se dalo na trávníku před domem nebo na chalupě, u rybníka či na dovolené u moře. Co vám badminton přinese, a proč si jej zahrát častěji?

badmintonová souprava

Zlepší náladu – pokud na tom s vaší náladou nejste moc dobře, badminton ji určitě pozvedne. Je to totiž sport pro všechny, není náročný na techniku a zvládne jej hrát každý. Přiměřený pohyb má příznivý vliv na endorfiny, což jsou hormony dobré nálady, a brzy zjistíte, že badminton vám vypomůže, kdykoli se budete cítit „pod psa“.

badminton na trávníku

Zdravá chodidla – jak už jsme zde naznačili, nepotřebujete hrát badminton v obuvi, je to jeden ze sportů, které si můžete užít i na pláži. Vyzujte se z bot a pobíhejte po trávníku, a klidně i na lesní pěšině naboso, budete tím posilovat klenbu chodidel a vyhnete se plochým nohám. Mimochodem, víte, že ploché nohy byly důvodem pro zproštění vojenské služby za socialismu?

Lepší kondice – když se badminton hraje dynamicky a poctivě, naběháte u toho spoustu kilometrů. Nemusíte být ani vrcholoví sportovci, a přesto lze tímto způsobem dosáhnout vynikajících výsledků, co se týče kondičky.

Hra pro zamilované – zamilovaní milenci spolu velmi rádi tráví volné chvíle a badminton je k tomu vhodná příležitost. Můžete u něho diskutovat, můžete promýšlet různé nápady, navrhovat pobídky na dovolenou a spřádat společné plány pro dny všední i sváteční.

Hra pro seniory – senioři by se také měli hýbat a tímto způsobem toho lze docílit velmi efektivně. Nemusíte být žádní rekordmani, stačí se jen trochu více shýbat, narovnávat, naklánět a poskakovat, a vaše dny budou hned veselejší.


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu pod tímto článkem jen za 50 Kč
Zobrazit formulář pro nákup
Theme BCF By aThemeArt - Proudly powered by WordPress .
BACK TO TOP