• By -

Znát pravidla pokeru je dnes jednoduché

  • Posted on
  • Posted in Nezařazené

Poker je karetní hra, které se může účastnit dva až osm hráčů, i více. Tato hra má několik variant, jejíž cílem je vytvořit takovou karetní kombinaci, abyste dosáhli co nejlepšího výsledku v porovnání s vašimi protihráči. Nejhranější variantou pokeru je Texas Hold’em No Limit, ale zahrát si můžete i variantu Omaha, která je variantě Texas velmi podobná. Pravidla, jak poker hrát se můžete dočíst téměř všude na internetu, nebo v knihách. Informace také můžete obdržet od profesionálů, kteří se této hře věnují, nebo od samotných hráčů. Nicméně poker je řazen na seznam hazardních her, a proto je důležité k němu tak i přistupovat. Není těžké si vytvořit závislost a doslova prohrát co se dá. Pojďme se tedy podívat na dvě nejčastější pokerové varianty.
hra poker
Texas Hold’em No Limit
Při této variantě se rozdají hráči dvě karty a během hry se postupně vykládá na stůl pět karet. Pozice rozdávajícího se ujme tzv. dealer (který je na začátku hry vylosován, nebo určen), poté hráči postupně začnou sázet nejprve small blind (malou sázku) a big blind (velkou sázku). Velkou sázku musí všichni hráči dorovnat do její výše. Nyní se otevírají další možnosti a tedy dorovnat (call), navýšit minimálně o velikost předchozí sázky (raise), nebo karty položit a ukončit tak svoji hru (fold). Hráč, který je na big blindu a před kterým svoji sázku žádný jiný hráč nenavýšil může hru pouze checknout a následuje se další kolo. V druhém kole dealer vyloží na stůl tři karty a hráči opět sázejí. Principem hry je vytvořit karetní kombinaci výherních variant od nejvyšší karty, dvojiček, trojiček až po královskou postupku.
hazardní hra
Omaha
Tato varianta je téměř totožná s Texas Hold’em, rozdíl je pouze v tom, že hráči na začátku hry obdrží čtyři karty a vyhrává ten, který bude mít opět nejlepší pětici karet. Tato varianta je také velmi oblíbenou a mohou si ji zahrát jak začátečníci, tak i profesionální hráči.
Pokud patříte mezi pokerové nadšence, směle do toho! Vítěz bere vše.

Theme BCF By aThemeArt - Proudly powered by WordPress .
BACK TO TOP